Blog

 • Darujme dětem radost
  26. červen 2024

  Hry nejsou jen o zábavě. Znamenají také společně strávený čas, procvičují šikovnost, trpělivost, schopnost spolupracovat či myslet dopředu, trénují fyzické i mentální zdatnosti. Když tedy Nadace Integra vyhlásila sbírku na didaktické či společenské hry pro děti v Etiopii a Keni, zapojili jsme se velmi rádi. Děti, které si hrají, mají větší šance vyrůst v úspěšné a spokojené dospělé.

  Pokud byste měli zájem přispět dětem na užitečné drobné radosti i vy, můžete tak učinit na tomto linku: https://integra.darujme.sk/detompreradost/

  Děkujeme.

 • Naše návštěva 18. ročníku Štrkovecké Barónky
  10. duben 2024

  Nedávno jsme v HDE dostali milé pozvání – naši kamarádi z Domova sociálních služeb Šoporňa-Štrkovec nás zavolali povzbuzovat je z publika na 18. ročníku Štrkovecké Barónky, nádherné akce, během které klienti domovů v Trnavském kraji soutěží v tanci, zpěvu, v divadelních scénkách, dokonce ve výtvarném umění. Kromě smíchu, nefalšované radosti a pocitu spokojeně unavených rukou po hodinách nadšeného tleskání jsme na akci získali i nečekaný dárek - malované obrázky, které dnes už hrdě visí na stěnách naší kanceláře. Děkujeme!

 • Vánoční benefiční koncert pro Nadaci Integra
  26. prosinec 2023

  Human Dynamic partneři, kolegové a blízký si podmanil příběh 18leté Leily Lacho z její návštěvy sirotčinců v Nairobi, jakož i výjimečný vánoční koncert Janais, po němž následoval raut na podporu projektu dětského domova Praise Gate v Keni. Praise Gate je tak o krok blíže ke splnění snu o prvním bezpečném bydlení a lepší budoucnosti pro 80 dětí, které jinak trávily dětsví v ulicích Nairobi. Pokud byste se chtěli přidat k nám a podpořit vybudování studny nebo elektřiny pro děti, můžete tak urbit zde: Gift of Hope.

 • Ping-pongový turnaj Šoporňa - Štrkovec
  31. říjen 2023

  Víte, kdo nad námi nedávno vyhrál v ping-pongovém turnaji? Naši kamarádi z Domova sociálních služeb pro děti a dospělé Šoporňa Štrkovec. Potřetí nás přivítali s otevřenou náručí a štědrostí, popovídali nám novinky ze svých dnů i plány na Vánoce. Na jejich sportovní zánět jsme tentokrát neměli - odcházeli jsme s prohrou na kontě, ale zato spokojeni a plní radosti, díků a krásných dojmů.

 • Čestné uznání v kategorii Dobrovolník v sociálních službách
  8. září 2023

  V HDE jsme během léta získali ocenění z kategorie těch, kterých si ceníme nejvíce. Bratislavský samosprávný kraj nám věnoval Čestné uznání v kategorii Dobrovolník v sociálních službách a to za pravidelnou podporu a činnost v Centru sociálních služeb prof. Karola Matulaya pro (autistické) děti a dospělé. Diplom probrala ředitelka HDE, Miriam Lachová, a jak říká, akce bylo pro ni mimořádným zážitkem: „Stát obklopená lidmi s různým postižením a těmi, kteří se o ně dennodenně s láskou a obrovským srdcem starají, poslouchat je vnímat vzájemnou energii, navíc v horku, v rámci jednoduché, ale emočně a hodnotově silné akce, bylo pro mě výjimečným zážitkem, který jen prohloubil pocity vděčnosti, pokory a přirozené potřeby pomáhat těm zranitelnějším z nás.“

 • Návštěva Domova sociálních služeb pro děti a dospělé Šoporňa - Štrkovec
  7. srpen 2023

  Z první návštěvy v Domově sociálních služeb pro děti a dospělé Šoporňa - Štrkovec jsme odcházeli plní emocí a s velkým slibem, že se vrátíme. Podařilo se nám to už tento měsíc, spolu s dárky a pomůckami pro klienty tohoto krásného zařízení. Po nadšeném prozkoumání výkresů, skicářů, barviček a dalších kreativních potřeb nás vyzvali k turnaji v petangu. Přestože nikdo v HDE týmu petang předtím nehrál, domácí se ukázali jako výborní učitelé. Nadchli nás pro hru, vytvořili skvělou atmosféru, nešetřili povzbuzováním ani dobře mířeným a přátelským popichováním. Ze srdce děkujeme za další výjimečný zážitek!

 • Návštěva v Domově sociálních služeb pro děti a dospělé Šoporňa - Štrkovec
  21. červen 2023

  Dojetí, radost, pocity blízkosti a vděčnost za bezprostřední přijetí a nové kamarádství. Návštěva v Domově sociálních služeb pro děti a dospělé Šoporňa - Štrkovec se pro náš tým stala výjimečným zážitkem, po kterém jsme odcházeli plný dojmů, emocí a plánů na další podporu a budoucí setkání. Děkujeme za jedinečné přivítání, milé pohoštění, upřímnost a možnost nahlédnout do fungování a každodenního života v DSS. Těšíme se příště!

 • Dobrovolnické dny v centru Karla Matulaye
  6. červen 2023

  Minulý týden se v Human Dynamic Europe nesl ve znamení dobrovolnictví. Ruku k dílu jsme přiložili během dvou akcí v Centru sociálních služeb prof. Karola Matulaye pro děti a dospělé. Na sportovním dni jsme vedli stanoviska, povzbuzovali účastníky a odměňovali je razítky. Na oslavě Mezinárodního dne dětí jsme se ujali rolí ještě kouzelnějších – asistovali jsme na nafukovacím hradě a šéfovali stanovisku velkých mýdlových bublin! Těšíme se, že jsme i letos mohli být součástí smysluplných akcí a děkujeme za každé milé slovo a úsměv, kterými jsme byli obdařeni.

 • Služební cesta v Praze
  4. duben 2023

  Nesmírně se těšíme, že se nám během služební cesty v Praze podařilo vyhradit prostor pro setkání s některými z našich skvělých pražských kolegů, navzdory plným diářům a pracovnímu vytížení. Přestože jsme na dálku v kontaktu nepřetržitě, je vždy příjemné a obohacující setkat se osobně a popovídat o práci, plánech i soukromí.

 • Týmová snídaně
  16. březen 2023

  Na týmové snídani jsme tento měsíc slavili hned několikanásobně. Kromě narozenin či svátkem měn jsme si připomněli a ocenili několik pracovních úspěchů, včetně úspěšně rozjeté spolupráce s novým klientem (EAP program pro 8 zemí). Vzájemně si v týmu poděkovat za dosažené cíle, menší i ty dlouhodobé, hodnotíme jako perfektní aktivitu, zejména když její atmosféru podpoří výborné jídlo a příjemné rozhovory.

 • Kurz první pomoci
  24. únor 2023

  Umíte podat první pomoc? Podle výzkumů si většina Slováků myslí, že ano, praxe a testování však ukazují opak. O záchraně lidského života a zmírnění trvalých následků přitom často rozhoduje prvních pár minut po úrazu či rizikové události. Platí, že i nedokonalá první pomoc je lepší než žádná, jako tým jsme se rozhodli v této (doslova životně důležité) oblasti společně dovzdělat a své dovednosti prověřit během jednodenního certifikovaného kurzu první pomoci. Umět vyhodnotit situaci, zpomalit krvácení, přivolat pomoc, začít resuscitovat, nebát se AED, zvládnout Heimlichův manévr - to vše patří ke znalostem, které považujeme za potřebné trénovat a tříbit nejen z pohledu krizové intervence a psychologické praxe, ale také s ohledem na naše soukromé životy.

 • Strategický Offsite
  30. leden 2023

  Byli jste někdy součástí budování firemní strategie nebo jste se o strategii jen dozvěděli od Vašeho vedoucího? Přemýšleli jste někdy, jak by bylo přínosné, kdybyste i Vy mohli vyjádřit Váš pohled na situaci? V HDE je to jiné. Vedení firmy upřímně zajímá to, co si myslí členové firmy a také budování vzájemných vztahů. Tým společně i letos nastavoval nejdůležitější cíl pro příštích 3-6 měsíců (Wildly Important Goal), vizi na 2023, benefity, home office, a přinášel nápady na rozvíjení kompetencí a služeb, aby byl pro klienty stále relevantním a inspirativním partnerem. Zároveň se tým lépe poznal při příjemných odpočinkových teambuildingových aktivitách a gastronomických zážitcích.